Akademi Haber

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Aydın


En konforlu öğrenci yurdu


Aydın'da Konforlu Yurtlar


            Adnan Menderes Üniversitesi’nin bulunduğu il olan Aydın bu sene de her sene olduğu gibi çok fazla sayıda öğrenciyi misafir etmektedir. Öğrencilikte özellikle ilk yıllarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi de yurt sorunudur. Aydın’ ı kazanan kişiler haftalar öncesinden Aydın kız öğrenci yurtları hakkında bilgi edinmek için internet sitelerine başvurmaktadır. İnternet üzerinde Aydın kız öğrenci yurtları için araştırma yapan birçok kişi Akademi Yurdu ile tanışmıştır. Aydın Akdemi yurdu Aydın’da hizmet veren en konforlu ve modern yurtlardan biridir. Yurdu bu kadar özellikli yapan şeyler ise öğrencilere sunmuş oldukları imkânlardır. Aydın Akademi yurdunda sıradan bir öğrenci yurdundan çok daha fazlası mevcut. Bunlar nelerdir derseniz siz de internet üzerinden kurumun web sitesini bularak tanıtım filmini izleyebilir ve bu özelliklerin neler olduğuna kendiniz de şahit olabilirsiniz.
 
Aydın’da En İyi İmkanları Sunan Yurtlardan Biri

            Aydın kız yurdu seçenekleri arasında karşınıza çıkan Akademi yurdunun en cezp edici özelliği ise kampüse yakın olmasıdır. Birçok Aydın kız yurdu kampüse yürüyüş mesafesinde olmamaktadır.  Kampüse yürüyerek gidip gelebileceğiniz mesafede olan yurt sayesinde yol masrafınız olmayacak ve harçlığınız da cebinize kalacaktır. Bu sayede hem kar sağlamış olursunuz hem de yol için ekstra zaman ayırmanıza gerek kalmaz. Arkadaşlarınız ile beraber yürüyüş yaparak kısa sürede dersinizi yetişebilirsiniz. Yurt yemekhanesinde öğrencilerin damak zevkine uygun yemekler çıkmakta ve sıcak olarak servis edilmektedir. Yemekhanede arkadaşlarınız ile birlikte televizyon izleyerek veya sohbet ederek akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.
 
Odalar Ferah ve Geniş

            Kişi sayısını sizin belirleyebileceğiniz Akademi Aydın kız öğrenci yurdu odalarda bulunan ranza sistemi ile yerden tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda odalarda bulunan çalışma masaları ve mobilyalar size ev sıcaklığını ve özlemini aratmayacaktır. Oda içinde bulunan küçük mutfak barı sayesinde isterseniz atıştırmalıklarınızı da odadan çıkmadan hazırlayabilirsiniz. Tüm bu olanaklardan faydalanmak için siz de Aydın kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren Akademi yurdunu gezebilir ve yurt şartlarının ne olduğunu görevliler ile yüz yüze konuşarak net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kurumun telefon numarası internet üzerinden bulunabilir.