Akademi Haber

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Aydın


Üniversite kayıt tarihleri açıklandı


Peki, yeni eğitim dönemin tercih sonuçlarına göre bir programda eğitim görmeye hak kazanan öğrencilerin gündemine girecek olan üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde ve nasıl yapılacak.Milyonlarca öğrencinin kayıt tarihlerini mutlaka çok iyi takip etmesi gerekmektedir.Yerleştirme sonuçlarının hemen ardından bir hafta gibi kısa bir sürede ek kontejanların açıklanması kazanılmış hakkınızın kaybolmasına sebep olabilir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.2018 yılı kayıt haftası Eylül'ün ilk haftası olarak düşünülmektedir.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacak.