Sıkça Sorulan Sorular

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Aydın

Kampüs Erkek Öğrenci Yurdu şeffaf sorgulanabilir ve eleştrilere açık yönetim ve öğrenci ilişkileri ekibine sahiptir.Bu bağlamda tüm ekibimizle birlikte sizler için hizmet vermekteyiz.Yurdumuz hakkında merak ettiğini sorularınız olursa personelimiz sizin için cevaplamaya hazır. Bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.Bunun yanında yurdumuz hakkında merak ettiğiniz başlıca soruları sizin için cevaplamaya çalıştık;Vermiş olduğumuz hizmet ve standartlarımızın bir çoğunu belirttik öğrencilerimize yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü verme taraftarı değiliz.Bu yüzden yurt seçerken sizlere her söylenen cümleleri inanmayın dikkatli bir şekilde irdelemenizi istiyoruz.

Sözleşmenin gereği ve kaydın gerçekleşmesi için depozito alınmaktadır.Depozito tutarımız 500 TL.’dir ve oda fiyatlarına dahil değildir.

Sözleşme bitiminde (kayıt yenilenmemiş ise) kullanmış olduğu odada herhangi bir zarar yoksa tamamı, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalan bedel belirtmiş olduğu iban numarasına yatırılır.

Öğrencinin ödenmemiş senet tutarı varsa geri kalan borç depozitodan düşülür.

Fiyata dahil olan hizmetlerimiz ;

 • Sabah Kahvaltısı, ( yarı açık büfe şeklinde)
 • Akşam yemeği, ( 4 çeşit )– Sabah Kahvaltısı, ( yarı açık büfe şeklindedir.)
 • Kablosuz internet hizmet
 • Düzenli olarak oda temizliği
 • Elektrik - Su - Isınma giderleri

Fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz ;

 • Çamaşır yıkama hizmeti
 • Öğrencinin kişisel kullanımda olan nevresim , çarşaf takımı , sıvı sabun , wc kağıdı gibi ürünler öğrenciler tarafından tedarik edilir.

Yurt giriş saatlerimiz:


Hafta içi     : 24:00

Hafta sonu : 24:00

Giriş saatleri ailenin bilgisi dahilinde esnek tutulabilir.

Fakat diğer öğrencilerimizin rahatsızlık duymaması için en son yurda giriş saatimiz 02:00 'dir.

Bizim için memnuniyet ve öğrencilerimizin mutluluğu her zaman ön planda olmuş olup %60-65 kayıt yenileme oranına sahip olmamızıda buna borçluyuz.

Akademi yurdun’da yaşamaktan gurur duyacağınızı ve bunu başkalarıyla da paylaşmak isteyeceğinizi biliyoruz, ancak güvenlik nedeni ile odalarda misafir kabul edilememektedir. Ayrıca, çoğu odanın üç kişilik paylaşımlı olduğu ve bu yüzden oda arkadaşlarınızın ve/veya komşu odaların, rahatsız olabilecekleri de göz önünde tutulmalıdır.

Odalarda demir baş olarak ;

 • Her öğrencinin kendine ait çalışma masası
 • Led televizyon
 • Kilitli kıyafet dolabı ( Aydın'da en büyük kıyafet dolabı bizde olduğunu iddaa ediyoruz :) )
 • Kitaplık
 • Oda telefon
 • Su ısıtıcı ( Dışarıdan getirilen kahve makinası , tost makinası, fritöz tarzı aletler kesinlikle kabul edilmez.)
 • Mini buzdolabı
 • Ofis koltuğu şeklinde çalışma koltuğu

Resim ve müzik bölümü okuyan öğrencilerimizin çalışma ortamlarının odalarda çok uygun olmadığını düşündüğümüz ayrı bir odamızı hobi odası olarak öğrencilerimizin kullanıma sunuyoruz.

Açıkca söylemek istiyoruz ki sınırsız internet diye birşey yoktur en azından bizim için bu geçerlidir.Fakat öğrencilerimizin rahatlıkla film izleyebildiği, program indirebildiği internete girebildiği internet hızını fazlası ile garanti ediyoruz.

Bütün öğrencilerimiz kendilerine ait Tc kimlik ile internete giriş yaparlar hiç bir öğrenci diğer öğrencinin internet hızını etkileyemez.

Aydın'da özel öğrenci yurtları içerisinde en iyi internet alt yapısı olan yurtlardan birisi olduğumuzu iddaa ediyoruz ve hiç bir internet dağıtıcımızın ev tipi cihazlar olmadığını bilmenizi isteriz.

Unutmayın öğrencilerimizin en önemli iki yaşadığı problem yurtlarda yemek ve internet hizmetidir.

Yurdumuzun %40-50  gibi bir bölümü bir önceki yıldan dolu olarak sezona başladığı için çok kısıtlı kontejanda yeni döneme öğrenci alabiliyoruz.

Ayrıca internet sitelerinde görmüş olduğunuz resimler bizim yurdumuzda dahil olmak üzere sizleri yanıltabilir.Bizim öncelikli amacımız öğrenci memnuniyeti olup yerleşmeye geldiğinizde ve sözleşme imzalamaya geldiğinizde içinize sinmeyen bir odaya zorla kayıt yaptırmak istemeyiz.

Bu yüzden ister bizim yurdumuza olsun ister başka bir yurda olsun kesinlikle gözünüzle görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir yıl bir süre içerisinde yaşayacağınız hem yeri hem sahiplerini mutlaka görmenizi istiyoruz.

Açıkca söylemek istiyoruz kayda geldiğinizde az da olsa bizde sizleri tanımak istiyoruz.

Anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Yurdumuz odalarının tamamında ve koridorlarında merkezi yangın söndürme sistemi olan tek öğrenci yurdudur.Ayrıca yıldırım düşmesini engelleyici 105 metre yarıçapını kapsayan merkezi paratoner sistemi mevcuttur.

Yurdumuz Gençlik Spor Bakanlığına bağlı bir öğrenci yurdudur.Denetlemeleri periyodik olarak müfettişler tarafından yapılmaktır.Ayrıca yurdumuz yeni çıkarılan Özel öğrenci yurtları yönetmeliği standartlarında bir öğrenci yurdudur.

Yurdumuzun binası 2015 - 2016 Eğitim döneminde inşa edilmiş olup.Binamız kendi inşaat firmamız tarafından yaptırılmış olup c30 beton kullanılmıştır son deprem yönetmeliğine uygun halde inşaat edilmiştir.

Yurdumuz Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsünün hemen alt kısmında bulunmaktadır.Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüse yürüyerek gidebileceğiniz en yakın erkek öğrenci yurdudur.En uzakta bulunan fakülyeye bile 9-10 dakika gibi yürüme süresi ile ulaşabilirsiniz.

Öğrencinin öğrenim durumu (1. öğrenim veya 2. öğrenim olup olmaması )

Fakültesi ve bölümünü mutlaka göz önünü alıyoruz sınav haftaları fakülteler bazında benzerlik gösterdiği için uyum problemini en aza indirmeye çalışıyoruz.

 

Yurdumuzun çevresinde endüstriyel kuruluş ve fabrika binası bulunmamaktadır.

Sözleşmenin fesih edilebilmesi için gerekli olan şartlarımız ;

Sağlık sebebleri ile öğrenci yurttan ayrılabilir fakat ; Devlet hastanesinden almış olduğu yurtta kalması uygundur değil şeklinde yazı heyet raporunu ibraz etmek şartı ile sözleşmesi iptal edilebilir.

Bu sebeplerin dışında , KYK çıkması dahil hiç bir sebeple sözleşme iptali yapılamaz.

Aklınızda soru işareti kalmasın hiç bir öğrencimiz ayrılmak için başvuru yapmadı biz yinede öğrencilerimiz ayrılmak istediği taktirde taleplerini alıyoruz yerine dönem içerisinde öğrenci geldiği taktirde yerine öğrenci alıyoruz.